11 Mart 2010 Perşembe

İsyan Günler....


Yine bir kaç tarif ekleyip kaçtığımın farkındayım. Ama inanın aşağıdaki salatadan pek bir farkı yoktu geçen sürenin. Ne çok tatlı geçti ne de tatsız... Salata tadında; sade ve sakin... Sanmayın ki salataları sevmem aksine çok severim. Ama arada şöyle tereyağlı bir iskender ya da sosu bol bir profitrol de olmalı insan hayatında. Karışık oldu biraz sanırım :) Yani anlayacağınız son 1 ay benim için hem sağlıklı beslenmeye ve yaşamaya çalışmakla hem de yeni hedefler koyup uygulamak için uğraşmakla geçti.. Son zamanlarda ne çok eğlenceli bir aktivite yaptığımı hatırlıyorum ne de Burger King'ten menü yediğimi :) Durgun bir dönemdi yani. Sayfayı açıp yazasım gelmedi hiç.. Mutfağa girip yeni tarifler denemek de. Kitap okuyayayım, uyuyayım, uzun yürüyüşlere çıkayım istedim. Kendi kendime kalayım. Ama olmuyor her zaman her istediğimiz. Beklentiler, yapmanız gerekenler engel oluyor. Bencil olmalı biraz insan, kendi için yaşamalı bazen de. Arkasına bakmadan çıkmalı, kim ne der diye düşünmemeli, bırak biri de kötü desin hakkında. Sen nasıl mutlu olacaksın, sen ne istiyorsun onu düşün. Bırak insanların ne istediğini, ne düşündüğünü.. Günler geçiyor, kış nasıl geçti anlamadın baharı da kaçırma.
Daha yapacakların var senin, yarın yaparım dediklerin birikiyor... Canın ne istiyor, seni ne mutlu edecek, ne hedeflerine götürecek bunları düşün ve yapmaya başla..

Aslında bunlar değildi yazacaklarım, tatlı tarifi verecektim, bahçedeki sebzelerimden bahsedecektim, son günlerde neler yaptığımı anlatacaktım. Bir daha ki yazıya artık, şu isyankarlığımı bir atayım üzerimden hemen geleceğim...

5 yorum:

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Bahçenizde sebzelermi var..ne güzel.

çatlak ablan dedi ki...

İçinden ne güzel gelmiş ablacım, kendi içimde göremediklerimi yazmışsın, bu tarif, yemek tarifinden daha faydalı olmuş inan... En azından benim için...

Ayşegül dedi ki...

Onuncu köyün adamı ufak bir toprak parçasına bir kaç tohum attım, toprak da bana cömert davrandı diyelim :)

Estafurullah ablacım çatlak ne demek öle kim diyor sana öle :))
sevindim faydalı olmasına yazımın. insan göremiyor bazen, arada bi durup düşünmek lazım..

Adsız dedi ki...

Arkadaşlar blog dergimize katılımlarınızı bekliyoruz..Her dalda olabilir..Ben mutfak editörüyüm..yemek kategorisinde başvurlarınızı bana bekliyorum..Yasamladans@gmail.com mail atarsanız..yazarlık için davet göndereceğim size..5 gün boyunca her kategoride yayınlananlar oylanacak ve en çok oy alan o hafta dergide yayınlanacak..Hadi kolları sıvama zamanı..Bloggerlar buluşuyor..:)

NarincE dedi ki...

Ayşegül Hanım merhaba. Ankara'da gerçekleşecek bir etkinlik için görüşmek istiyordum.
narince.narince@gmail.com

Related Posts with Thumbnails